Rzecznik Solidarności o równej płacy minimalnej w UE

– Przede wszystkim chodzi o to, żeby Komisja Europejska w formie dyrektywy ustosunkowała się do tematu, dlatego że jeśli mówimy o swobodzie przepływu kapitału, o swobodzie działalności gospodarczej, to czas najwyższy zacząć mówić o jednolitym rynku pracy – zwraca uwagę Marek Lewandowski, rzecznik Solidarności. – Są różnice, których nie da się wyrównać, ale można np. ustalić proporcje względem przeciętnego wynagrodzenia.

Temat został poruszony w audycji Ludzie i pieniądze na antenie Radia Gdańsk. – 24 największe centrale związkowe z Europy Środkowej i Wschodniej (w tym trzy polskie – Solidarność, OPZZ i FZZ) skierowały list do Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych. Wezwały do podjęcia bardziej intensywnych działań na rzecz unijnej dyrektywy o płacy minimalnej – przypomina stacja.

Całą audycję można odsłuchać TUTAJ

(screen: RadioGdansk.pl)