Marek Lewandowski: Po żółtej kartce czas na pikietę

Jak zapowiada pocztowa „Solidarność” ub. piątek to ostatni dzień żółtych kamizelek, ale nie ostatni dzień protestu. Związkowcy szykują się do pikiety przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. To reakcja na brak gotowości zarządu Poczty Polskiej do dalszych rozmów.

– Jednocześnie cały czas wyrażamy gotowość do podpisania porozumienia płacowego, jeżeli tylko pracodawca przedstawi Nam satysfakcjonującą pracowników propozycję, odmienną od zaproponowanego zerowego wzrostu wynagrodzeń zasadniczych w 2019 r. – deklarują związkowcy.

Pocztowa „Solidarność” zwróciła się z apelem do Pracowników Poczty Polskiej o pozostawanie w przypinkach i zatrzymanie kamizelek do czasu zakończenia protestu, gdyż – jak dodają – jeszcze mogą się przydać.

Termin pikiety i dalszych działań protestacyjnych zostanie podany po posiedzeniu Prezydium Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej, które odbędzie się 16 maja br.

Ostatnie rozmowy z zarządem Poczty odbyły się 30 kwietnia. Bez rezultatu. Pracownicy żądają mi.in. 500 zł podwyżki.

ml

źródło: tysol.pl